گزارش کارآموزی رشته صنایع و مکانیک خودرو با عنوان شرکت پروتون

گزارش کارآموزی رشته صنایع و مکانیک خودرو با عنوان شرکت پروتون

مقدمه:

با توجه به داشتن واحد کارآموزی و انتخاب محل آن و گذراندن یک دوره ی 240 ساعته، اینجانب شرکت پروتون – واقع در خیابان آیت الله کاشانی (نمایندگی غرب تهران) را حتی با وجود نمایندگی شرکت های مختلف به دلیل وجود امکانات بسیار بالا، تجهیزات مجهز به نیاز روز، وجود پرسنل با سطح بالاتر، شرکت پروتون را انتخاب کردم. البته از دلایل مهم دیگر آشنایی با سیستم خودروسازی ژاپن بود که غیر از نمایندگی های شرکت پروتون، تعمیرگاه خصوصی در رابطه با این خودروها وجود ندارد.این نمایندگی توانست در سال 86 و 87 عنوان بهترین نمایندگی در سطح کشور از نظر رضایت مشتری و امکانات و تجهیزات را از آن خود کند.

کلمات کلیدی:

شرکت پروتون

صنعت خودروسازی

معرفی شرکت پروتون:

شرکت پروتون متعلق به کشور ژاپن بوده، ژاپن کشوری ست که در خودروسازی دارای سبک است و یکی از قطب های این صنعت محسوب می گردد. ژاپن به دلیل تنوع در محصولات، خودرو های خود را به مدت پنج سال استفاده کرده و سپس حق امتیاز آن را می فروشد.با مزایده گذاشتن خودروهای پروتون، کشور مالزی توانست این امتیاز را خریداری نماید و بعد از آن این خودرو را به ایران صادر کند.اولین خودروی شرکت پروتون «ویرا» بود که توانست تا حدودی نظر بازار را به خود جلب کند. پروتون بعد از چند سال خودروی بسیار زیبای «جنتو» را روانه بازار کرد که استقبال خوبی از آن شد.

از دلایل موفقیت فروش این خودرو می توان به ظاهر سفینه ای (به اصطلاح فضایی) که در اغلب خودروهای سفارش و گران قیمت آمریکایی دیده می شود و حالت اسپرت و جوانانه پسند آن اشاره کرده بعد از این خودرو، پروتون «ایمپین» را روانه بازار کرد که نتوانست نظر مردم را به خود جلب کند و اخیرا نیز خودروی «ساگا» را به بازار فرستاد.در ادامه اطلاعات این خودروها داده شده است.از خصوصیات بارز خودروهای ساخت کشور ژاپن، راحتی در هنگام رانندگی است که با وجود انواع مختلف این خودروها، این ویژگی را از دست نداده اند، فرمان پذیری بسیار راحت، نیامدن صدای موتور در اتاق، چپ نشدن در سر پیچ ها، کم بودن استهلاک خودرو از مزایای این خودروها هستند. بیشتر این راحتی متعلق به سیستم تعلیق عقب خودروست، که دارای تعلیق مستقل است. یعنی چرخ چپ و راست عقب دارای تعلیق مستقل و جدا از هم بوده که این مشخصه را می توان در خودروهای ساخت کشور آلمان نیز مشاهده نمود.

فهرست مطالب

1. مقدمه 2

2. معرفی شرکت پروتون 3

3. معرفی کار 4

4. مشخصات خودروهای پروتون 6

5. تعمیرات موتور و تجهیزات آن 19

6. قسمت جلوبندی 31

7. حرف آخر 45