تجزیه و تحلیل و برنامه نویسی سیستم بیمه بدنه اتومبیل با زبان برنامه نویسی سی شارپ

تجزیه و تحلیل و برنامه نویسی سیستم بیمه بدنه اتومبیل با زبان برنامه نویسی سی شارپ

قالب کاری .NET Framework

دات نت یک محیط پیاده سازی است که به کمک آن می توان اقدام به ایجاد و بکارگیری نرم افزار و نسل جدیدی از عناصر موسوم به سرویس های وب نمود. تمامی محصولات اصلی مایکروسافت از ویژوال استودیو دات نت تا ویندوز و نهایتا مجموعه آفیس ، متاثر از پلات فرم فوق شده و خواهند شد . دات نت به پیاده کنندگان این امکان را خواهد داد که با زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود، اقدام به پیاده سازی برنامه ها نمایند. ویژگی (پتانسیل) فوق از طریق معرفی Common Language Runtime ، میسر شده است.

در جولای سال 2000 ، شرکت مایکروسافت در کنفرانس پیاده کنندگان حرفه ای (PDC) ، در شهر Orlando ایالت کالیفرنیا ، جزئیات بیشتری از نسل جدید پلات فرم خود (دات نت) بمنظور پیاده سازی برنامه های ویندوز و اینترنت را در اختیار علاقه مندان خصوصا پیاده کنندگان نرم افزار قرار داد . محوریت ابتکار فوق ، بر فریمورک دات نت استوار بوده ونشان دهنده یک پلات فرم مناسب بهمراه کتابخانه های کلاس گسترده ای است که پتانسیل های متعددی را در اختیار قرار می دهد. یکی از نکات قابل توجه در پلات فرم فوق،استفاده از XML و SOAP بمنظور ارتباط بین نرم افزارها ی موجود در اینترنت ( نرم افزارهای مبتنی بر وب) است . در این راستا مجموعه ای از محصولات مبتنی بر سرویس دهنده با نام سرویس دهندگان Enterprise دات نت، مطرح که به منزله نسل جدیدی از محصولات Back office مایکروسافت می باشند.

فریمورک دات نت ، مدلی کاملا جدید به منظور برنامه نویسی و بکارگیری نرم افزار را ارائه نموده است. بیل گیتس ، در سخنرانی خود در PDC ، بدین نکته اشاره داشت که در هر پنج تا شش سال ما شاهد یک تحول عمده در رابطه با پیاده سازی نرم افزار بوده ایم . آخرین موارد در این زمینه به سوئیچ از DOS به ویندوز در سال 1990 و گذر از پیاده سازی شانزده بیتی به سی و دو بیتی ( از ویندوز Windows 3.x به ویندوز (NT/95 ) در اواسط دهه 90 میلادی است. با معرفی دات نت در PDC ، پیاده کنندگان آن را معماری مناسبی برای پیاده سازی نرم افزار (برنامه های Desktop و برنامه های وب ) مشاهده نمودند. ویژوال استودیو دات نت ، اولین محصول مبتنی بر دات نت مایکروسافت بود که در سال 2001 در اختیار علاقه مندان قرار گرفت . اهمیـت دات نت برای مایکروسافت تا بدین حد است که در سال 2001 ، بیش از هشتاد درصد منابع بخش تحقیق و توسعه این شرکت در رابطه با آن صرف شده است . زبان سی شارپ ، که زبانی جدید برای برنامه نویسی در دات نت است بعنوان زبان استاندارد برای پیاده سازی داخلی در شرکت مایکروسافت پذیرفته شده است.

کلمات کلیدی:

دات نت

سیستم بیمه بدنه اتومبیل

زبان برنامه نویسی سی شارپ

ERD سیستم بیمه بدنه اتومبیل

Class Diagram سیستم بیمه بدنه اتومبیل

فهرست

قالب کاری .NET Framework

1- دات نت 2

1-1یک پلات فرم مناسب برای آینده 3

1-2 ایده های اولیه 4

1-3 تولد دات نت 5

1-4 مروری بر فریمورک دات نت 5

1-5: مکانیزم های امنیتی در .NET Framework 6

1-5-1: (CLR) Common language runtime 7

2-5-1: Type Safe Code 7

3-5-1: Code Access Security 7

1-3-5-1: imperative security syntax 8

2-3-5-1: DeclarativeSecurity Syntax 9

پایگاه داده SQL Server 13

برنامه کاربردی 17

30 Class Diagram

31 ERD (Entity RelationShip Diagram)